لوگو - WebSite Logo


آموزش آپلود فایل در سایت www.uplooder.net


از اینکه سایت ما را برای آپلود فایل های خود انتخاب کرده اید سپاسگزاریم.در این صفحه یک آموزش تصویری از آپلود فایل قرار داده شد است تا دوستانی که با نحوی آپلود فایل آشنایی ندارند آشنا شوند.


- آپلود فایل چیست؟

   احتمالا تا به حال کلمه دانلود را شنیده اید و از آن نیز زیاد استفاده می کنید . دانلود فایل یعنی دریافت یک فایل از اینترنت و آپلود فایل یعنی قرار دادن یک فایل در اینترنت. اگر اینترنت را به صورت یک ابر در نظر بگیریم (شکل شماره ۱ )


شکل شماره ۱

   همان طور که در شکل میبینیم دریافت فایل (شبیه باران) رو به پایین صورت میگیرد(Download) و قرار دادن فایل روبه بالا (Upload) صورت میگیرد.


- چرا یک فایل باید آپلود شود؟

   آپلود فایل استفاده های گوناگونی دارد . به عنوان مثال فایل هایی را که هر روزه افراد دانلود می کنند از ابتدا روی اینترنت قرار نداشته و افراد دیگری قبلا آنها را روی فضایی در اینترنت قرار داده اند (آپلود کرده اند). یا عکس هایی که در سایت ها می بینید ابتدا در رایانه های طراحان طراحی و سپس روی سایت های اینترنتی قرار می گیرند. به عنوان مثالی دیگر شما قصد دارید یک آهنگ یا عکس را با دوستان خود به اشتراک گذاشته تا آنها نیز از عکس یا آهنگ شما استفاده کنند بنابراین شما ابتدا باید آن عکس یا هر فایل دیگری را که قصد به اشتراک گذاشتن آن را دارید در فضایی در اینترنت آپلود کنید و سپس لینکی را که (در ادامه آموزش تصویری قرار داده شده است) دریافت می کنید در اختیار دیگران قرار دهید.


مراحل لازم برای آپلود فایل

سایت www.uplooder.net قابلیت پشتیبانی از تمامی فایلها با انواع پسوندها را دارا می باشد.


شکل شماره ۲

این شکل صفحه اصلی سایت www.uplooder.net را نشان میدهد. شما باید در این صفحه برای آپلود فایل مورد نظر خود بر روی کادر مشخص شده که عبارت "برای آپلود اینجا را کلیک کنید" قرار دارد کلیک کنید. (شکل شماره ۲ )


شکل شماره ۳ شکل شماره ۴

همان طور که در این شکل ( شماره ۳ ) میبینید پنجره ای برای انتخاب فایل باز شده. پس از انتخاب فایل و زدن کلید Open فایل شما آپلود میشود که می توانید با زدن کلید x در سمت چپ فایل در حال آپلود , آپلود آن فایل را متوقف کنید.( شکل شماره ۵ ) همچنین می توانید با کلیک دوباره بر روی کادر گفته شده در مرحله قبل فایل دیگری را نیز برای آپلود انتخاب کنید. روش دیگری که برای انتخاب فایل ها وجود دارد این است که بدون کلیک بر روی کادر گفته شده شما پوشه مورد نظر خود را در کامپیوتر باز کنید و فایلی را که می خواهید آپلود کنید را بر روی کادر کشیده و رها کنید و همین روال را برای فایلهای دیگر ادامه دهید. ( شکل شماره ۴ )


شکل شماره 5

پس از اینکه فایل شما به طور کامل آپلود شد شما صفحه ای مشابه شکل شماره 5 را مشاهد خواهید کرد در این صفحه در قسمت "لینک دانلود" آدرسی قرار گرفته که همان آدرس فایل شما روی اینترنت است و شما میتوانید این آدرس را به هر کسی که قصد دارید فایل شما را دانلود کند بدهید . در قسمت "تگ html برای سایت یا وبلاگ" تگی برای قرار دادن فایل در سایت یا وبلاگ ها می باشد . اگر در این صفحه روی نام فایل خود که به رنگ آبی است کلیک کنید به صفحه دانلود فایل ارجاع داده خواهید شد .(شکل شماره 6 ).و با فشردن کلید سبز رنگ "کپی کن" زیر هر فایل می توانید لینک مربوط به آن قسمت را کپی کنید.


شکل شماره 6 همان صفحه ای است که هرکس لینک دانلود فایل شما را در آدرس بار مرورگر خود پیمایش کند خواهد دید.


شکل شماره 6


لطفا انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید